Gospodarstwo Ogrodnicze Wiesław Błocki powstało w 1984 roku po ukończeniu przez założyciela Wiesława Błockiego studiów na SGGW AR w Warszawie.

Gospodarstwo prowadzi działalność rolną na gruntach o powierzchni 800 ha. Podstawową działalnością gospodarstwa jest produkcja owoców porzeczki czarnej, porzeczki czerwonej, wiśni, aroni oraz materiału szkółkarskiego. Dodatkowo uprawiane są zboża: pszenica, żyto, pszenżyto, rzepak, gryka, łubin oraz warzywa: burak ćwikłowy, marchew, cebula, seler, kapusta pekińska, pietruszka. Gospodarstwo zajmuje się również hodowlą bydła mięsnego rasy Limousin i mieszańce.

Gospodarstwo Ogrodnicze Wiesław Błocki jest właścicielem licencji uprawniających do produkcji i sprzedaży sadzonek szkockich odmian: Ben Alder, Ben Hope i Ben Tirran, oraz sadzonek polskich odmian: Tisel, Tiben, Ores, Ruben, Gofert.

Gospodarstwo jest członkiem grupy producentów owoców i warzyw BWB PODLASIE Sp. z o.o. w Siemiatyczach (woj. Podlaskie), której Wiesław Błocki jest prezesem.

Wiesław Błocki jest znanym w Polsce i na świecie specjalistą  od produkcji czarnych porzeczek, który aktywnie wspiera rozwój polskiego i światowego rynku tych owoców.

W latach 2008-2012 Wiesław Błocki był członkiem zarząduMiędzynarodowego Stowarzyszenia Porzeczki Czarnej (International Blackcurrant Associasion – IBA).

IBA

W latach 2009-2012 Wiesław Błocki był członkiem i prezesem organizacji Producenci Porzeczki Czarnej w Polsce, która w kwietniu 2012 roku przekształciła się w Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek (KSPCP), gdzie również stanowisko prezesa otrzymał Wiesław Błocki.

Nasi partnerzy

Gdy jakość liczy się dla Ciebie i Twojego klienta

Kontakt

Adres:

Telefon:

Email:

O nas